Eğitime Desteğimiz Devam Ediyor

Venco Havalandırma Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında  imzalanan “Mesleki Eğitim İşbirliği”  protokolü gereği; 10.12.2015 tarihinde, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojileri 11.sınıf öğrencileri mesleki eğitimlerini fabrika ortamında gerçekleştirmek üzere firmamızı ziyaret etmişlerdir. Öğrencilere makina başı eğitimlerine başlamadan önce , firmamız iş güvenliği uzmanları tarafından iş sağlığı ve güvenliği hakkında seminer verilmiştir.

Firmamızda  düzenlenen eğitim faaliyetinin başlangıç programına,  başta Turgutlu Kaymakamı Uğur TURAN , Belediye Başkanı Turgay ŞİRİN ,Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖLMEZ ,Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin SALAR  olmak üzere kamu ve sanayi sektörlerinden temsilciler katılarak, programa destek vermişlerdir.

Program kapsamında düzenlenen eğitimde, Kaymakamımız Uğur TURAN, Belediye Başkanı Turgay ŞİRİN ve Venco A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kirami KILINÇ  kısa birer konuşma yaparak, yapılan faaliyetin Turgutlu Sanayisinin gelişimi ile beraber sıkıntısı çekilen nitelikli elemanların yetiştirilmesi konusunda ve elemanların istihdamına katkı sağlayacağı konusunda ortak görüş birliğinde olduklarını belirtmişlerdir.

Venco A.Ş olarak eğitime yapılan katkıların, ülkenin geleceğine yatırım yapmak olduğunun bilinciyle eğitim faaliyetlerine destek olmaya devam etmenin bir görev olduğu inancındayız.