Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı

Tem 14, 2020 Yayınlayan: VENCO Haberler

Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, bir üniversite hastanesi olmasının yanı sıra; bünyesinde dört ayrı hastaneyi barındırarak Türkiye’nin ilk özel sağlık kompleksi olma ünvanını taşıyor. Toplamda 117.000 m² kapalı alana sahip kompleks aynı zamanda Türkiye’nin en fazla branş sayısına sahip özel hastanesi olarak biliniyor.

Üst düzey teknolojik donatılarla ülke sağlık yatırımları arasına kazandırılan yeni ek binanın kapalı otoparkı VENCO Jet Fan Sisteminin güvencesi altındadır. Kapalı otoparkta, EN 12101-3 standardına uygun F300 sertifikasına haiz VENCO marka aksiyal duman egzoz fanları ve aksiyal jet fanlar, kanal tipi aksiyal fanlar, fan tipi ve duman tipi damperler ve Jet Fan Sistemi MCC panosu kullanılacaktır. CFD Analizi ile jet fan sistem performansı optimize edilmiştir.

Ayrıca hastanenin havalandırma sistemi için VENCO marka hücreli ve kabinli tip MCC panolu basınçlandırma fanları, ATEX sertifikasına haiz Aksiyal Ex-Proof Fanlar, kanal tipi radyal fanlar, motoru hava akımı dışında hücreli davlumbaz fanlar ve domestik fanlar kullanılacaktır.